• دوشنبه / ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۳:۲۹
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 96122815350
  • منبع : نمایندگی مرکزی

استراحت ارزانتر، آپشن نوروزی هتل‌های استان مرکزی

هتل

یکی از مهمترین خواسته‌های مسافران و الزامات سفر در هر زمانی که انجام شود محل اسکان و اقامت است و در واقع یکی از موارد مهمی که قبل از شروع سفر ذهن مسافران را درگیر به خود می‌کند این است که شب را کجا به صبح برسانیم و بر همین اساس است که مسافران به محض ورود به مقصد و یا شهرهای عبوری به دنبال محل مناسبی برای اسکان هستند یا از قبل فکرش را کرده اند و بازار هتلداری در ایام نوروز در این میان یک بازار ویژه است.

به گزارش ایسنا، نوروز که نزدیک می‌شود، تب سفرها نیز داغ‌تر و بازار هتل‌ها، مهمانپذیرها و اقامتگاه‌ها نیز گرم می‌شود و هر کدام برای جلب مسافان حداکثری خدماتی را در نظر می‌گیرند و حتی گاهی کمتر از قیمت واقعی محل اسکان ارائه می‌کنند تا دراین بازار داغ، گوی سبقت را از سایر رقبا بربایند، البته گاهی نیز به دلیل پیک کاری و شلوغی بیش از حد به ویژه در شهرهای توریستی و گردشگری شاهد افزایش عجیب و غریب قیمت هتل و مهمانپذیرها هستیم.

استان مرکزی برغم وجود جاذبه‌های طبیعی، تاریخی، فرهنگی، گردشگری و ... اما آنچنان که باید معرف حضور بسیاری از گردشگران و مسافران نیست و گاها از آن به عنوان یک استان عبوری یاد می‌شود در صورتی که با جذب مسافران بیشتر علاوه بر معرفی استان می‌توان اقامت مسافران را افزایش داد و در مقابل ضریب اشغال هتل ها، مهمانپذیرها و اقامتگاه‌ها را رشد داد.

هزینه احداث، راه‌اندازی و اداره یک هتل یا مهمانپذیر در شرایط کنونی بسیار بالاست و باید این هزینه‌ها به واسطه جذب مسافر تامین شود که در این راستا هتلداران و صاحبان مهمانپذیرها و اقامتگاه‌ها با کیفیت‌بخشی خدمات خود و در نظرگرفتن مشوق‌های گوناگون درصدد جلب مسافران برمی‌آیند و قطعا بهترین زمان برای این جلب نظر، نوروز است.

فعالیت 19 واحد اقامتی در استان مرکزی

 رئیس انجمن هتلداران استان مرکزی در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: استان مرکزی دارای 15 هتل و چهار مهمانپذیر فعال است و در مجموع 19 واحد اقامتی در استان خدمات‌رسانی دارند.

مهرداد سمیعی با اشاره به اینکه در کنار این واحدهای اقامتی در شهرهایی همچون محلات و تفرش نیز خانه‌های مسافر فعالیت دارند و میزبان مسافران و گردشگران هستند که زیر نظر انجمن قرار ندارند، گفت: هتل‌ها و مهمانپذیرها بسته به گرید و ستاره های خود امکانات متفاوتی ارائه می‌کنند که البته این ستاره‌ها و درجه‌بندی‌ها نیز در هر کشوری متفاوت است.

وی با تاکید بر اینکه هتل 5 ستاره در ایران با استانداردهای خاصی تعریف می‌شود و شامل آپشن‌های متنوعی است، بیان کرد: هتل یک ستاره به هتلی گفته می‌شود که در کنار اقامت سِرو صبحانه نیز انجام می دهد و فاقد غذاخوری برای وعده ناهار و شام است و با افزایش ستاره ها خدمات افزایش می‌یابد.

امیرکبیر تنها هتل 5 ستاره استان/دریافت نرخ کمتر اقامت جهت جلب مسافر

سمیعی تنها هتل پنج ستاره استان مرکزی را هتل امیرکبیر واقع در ورودی شهر اراک دانست و افزود: هتل‌های پنج ستاره عموما با نرخ آزاد مدیریت می‌شود البته این بدان معنا نیست که خارج از عرف و با ارقام نجومی جهت اقامت مسافران هزینه دریافت شود اما به نسبت خدمات و آپشن‌های مختلف هتل اقدام به پیشنهاد نرخ اقامت می شود و این نرخ توسط انجمن هتلداران بررسی و در صورت مناسبت بودن تایید شده یا تغییر می‌یابد.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل ارائه ستاره استانداردسازی مناسب است که توسط هتل انجام می‌شود، گفت: امروز یک هتل چهار ستاره با استانداردسازی مناسب و در اصطلاح یک هتل چهار ستاره تاپ می تواند نرخ یک هتل پنج ستاره را دریافت کند و برای این استانداردسازی چیزی در حدود 100 مولفه و شاخص مدنظر است که توسط سه تیم کارشناس و ارزیاب بررسی و جهت دریافت ستاره ایرادات جهت رفع تذکر داده می‌شود.

رئیس انجمن هتلداران استان مرکزی تصریح کرد: در قانون هتلداری امکان دریافت نرخ و قیمت کمتر از رقم مصوب وجود دارد اما هتلداران به هیچ عنوان امکان دریافت رقم بیشتر را ندارند، در حال حاضر تنها هتل پنج ستاره استان مرکزی هتل امیرکبیر است که در مقایسه با دیگر هتل‌های پنج ستاره رقم کمتری را برای هرشب اقامت دریافت می‌کند و این امر به بازار رقابتی باز می‌گردد.

هتل‌ها قیمت واقعی اقامت را دریافت نمی‌کنند/اسکان در مدارس عامل ضربه به هتل‌ها

وی با بیان اینکه هتل امیرکبیر اراک در حال حاضر برای یک شب اقامت در اتاق دوتخته باید رقم واقعی 500 هزار تومان را دریافت کند، اظهار کرد: این هتل برای جذب مسافران و بازار رقابتی قیمت را مقطوع کرده است و چیزی در حدود شبی 340 هزار تومان را دریافت می‌کند.

سمیعی با اشاره به اسکان در مدرسه به ویژه در ایام نوروز بیان کرد: یکی از مهمترین عوامل آسیب و ضربه به هتل‌ها در ایام نوروز که در واقع بازار اصلی هتل‌ها، مهمانپذیرها و اقامتگاه‌ها است، اسکان مسافران در مدارس است.

وی با اشاره به وضعیت هتل پردیسان تفرش در نوروز 96 عنوان کرد: این هتل در نوروز 96 تنها یک اتاق دارای اقامت داشت و در این در حالی است که مدارس این شهر کاملا در اختیار مسافران بود و قطعا این شرایط برای یک هتل که باید روزانه هزینه سنگینی را برای امرو روزانه متحمل شود و از طرف دیگر باید مالیات بپردازد ضربه سختی است.

رئیس انجمن هتلداران استان مرکزی تصریح کرد: بهترین راه برای رونق هتل‌ها و مهمانپذیرها در نوروز لغو اسکان مدارس است و یا حداقل این امکان باید فقط در اختیار فرهنگیان قرار گیرد در غیر این صورت هتل‌ها باید زیان بسیاری را متحمل شوند.

تخفیف 35 درصدی اسکان مسافران در هتل‌های استان مرکزی

وی با اشاره به اینکه ضریب اشغال هتل‌های استان مرکزی در سه ماهه‌ پایانی سال جاری حدود 40 درصد است درخصوص راهکارهای اتخاذ شده جهت افزایش جلب مسافر در هتل‌های استان گفت: امسال برای اینکه افزایش ضریب اشغال هتل‌ها انجام شود تخفیفاتی در نظر گرفته شده است به نحوی که با وجود دریافت نشدن رقم واقعی و مصوب اقامت توسط هتلداران، تخفیف 35 درصدی برای هر شب اسکان در هتل‌های استان نیز در نظر گرفته شده است که با آغاز نوروز اعمال می‌شود.

به گزارش ایسنا؛ شاخص ترین واحدهای اقامتی استان مرکزی در حال حاضر برای هر شب اقامت مسافران ارقام کمتر از نرخ مصوب را دریافت می کنند و این امر صرفا به منظور جلب مسافر و البته توسعه گردشگری استان است.

هتل 5 ستاره امیرکبیر اراک که یکی از لوکس ترین هتل ها به شمار می‌رود و امکانات بسیاری همچون کافی شاپ، استخر، جاده تندرستی، پیست اسکیت، دوچرخه‌سواری، زمین تنیس، شهربازی، سفره‌خانه و ... را داراست برای هر شب اقامت در اتاق یک نفره رو به کوه 210 هزار تومان و برای اتاق یک نفره رو به شهر 240 هزار تومان دریافت می‌کند.

این هتل برای اتاق‌های دو نفره رو به شهر 344 هزار تومان، اتاق دونفره رو به کوه 270 هزار تومان، اتاق سه نفره رو به شهر 460 هزار تومان و برای اتاق سه نفره رو به کوه 360 هزار تومان دریافت می کند همچنین برای سوئیت بزرگ چهار و پنج نفره شبی 540 هزار تومان دریافت می شود که به ازای هر نفر اضافه 90 هزار تومان افزایش قیمت در نظر گرفته شده است.

هتل چهار ستاره زاگرس اراک که برای اتاق‌های دو تخته به ازای هر شب اقامت رقم 270 هزار تومان و اتاق های یک تخته هر شب 210 هزار تومان دریافت می‌کند. در این هتل به ازای هر نفر اضافه در اتاق ها 90 هزار تومان افزایش قیمت لحاظ می شود.

هتل پیام اراک برای یک شب اقامت در اتاق یک تخته 210 هزار تومان، اتاق دو تخته 270 هزار تومان و اتاق سه تخته 360 هزار تومان دریافت می‌کند.

هتل آبگرم محلات نیز برای اتاق‌های دو تخته 192 هزار تومان، اتاق سه تخته 244 هزار تومان در نظر گرفته است و برای سوئیت‌های چهار نفره 400 هزار تومان و سوئیت پنج نفره 450 هزار تومان دریافت می کند.

هتل آبگرم محلات همچنین آپشنی به نام ویلای آبگرم دارد که طی 24ساعت یک ساعت آبگرم وارد حوضچه ویلا می‌شود و برای هر شب اقامت رقم 564 هزار تومان دریافت می‌کند.

هتل شهر صنعتی ساوه نیز برای اتاق‌های دو تخته معمولی شبی 210 هزار تومان و برای اتاق‌های ویژه نیز شبی 250 هزار تومان دریافت‌ می‌کند همچنین رقم تعیین شده برای اتاق‌های لوکس که اخیرا بازسازی و نوسازی شده شبی 272 هزار و 500 تومان است.

هتل صدرا در ساوه نیز برای هر شب اقامت در اتاق یک تخته 90 هزار تومان و دو تخته نیز 120 هزار تومان دریافت می‌کند.

در کنار هتل‌ها مهمانپذیرها نیز میزبان مسافران نوروزی هستند. مهمانپذیر تخت جمشید اراک برای اتاق‌های دو تخته خود شبی 45 هزار تومان دریافت می‌کند، مهمانپذیر اراک توحید برای اتاق‌های یک تخته 28 هزار تومان، دو تخته 48 هزار تومان و سه تخته 55 هزار تومان نرخ تعیین کرده است و مهمانپذیر یاس اراک نیز برای اتاق دوتخته 55 هزار تومان و سه تخته 65 هزار تومان دریافت می‌کند که البته مهمانپذیرها وعده غذایی سِرو نمی‌کنند و صرفا برای اقامت، خدمات ارائه می‌کند.

 

انتهای پیام
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.