• image.png

  سیاست جدید ترامپ: جدا کردن بچه‌ از مادر!

  آوریل امسال، «جف سشن»، دادستان کل آمریکا، اعمال مقرراتی با «تحمل صفر» درباره‌ی مهاجران غیرقانونی در مرزهای این کشور را اعلام کرد. طبق این مقررات جدید که دولت ترامپ اجرایی کرده، همه‌ مهاجرانی که به طور غیرقانونی از مرزهای آمریکا عبور می‌کنند، «مجرم» محسوب می‌شوند و تحت پیگرد کیفری قرار می‌گیرند؛ حتی افرادی که به دنبال پناهندگی در این کشور هستند.

 • انصاریان: نتوانستم خودم را کنترل کنم!

  ویژه برنامه جام‌ جهانی ٢٠١٨ در یکی از تلویزیون‌های اینترنتی برای دومین‌ بار در طول یک هفته حاشیه‌ساز شد. بعد از آزاده صمدی این‌ بار نوبت به علی انصاریان رسیده که به خاطر اتفاقات این برنامه حسابی خبرساز شود.

 • شورش اقلیت علیه همه

  ماجرا ساده‌­تر از آن است که بشود توصیف کرد. شب بازی تیم ملی میلیون­‌ها نفر می‌­خواهند از تماشای بازی تیم‌شان لذت ببرند. منتظرند تا عادل فردوسی­‌پور و برنامه پربیننده‌­اش بهترین­‌ها را برایشان ارائه کند. این که مجری مشهور و محبوب رسانه قهر کند و ساعت‌­ها به استودیوی پخش نیاید تا بتواند مجوز مهمانش را بگیرد، نوبر است. این که سرانجام هم مجوز مهمان صادر نشود؛ چرا که به زبانی بیگانه صحبت می­‌کند نوبر است. کی واقعا به عقل­‌اش می‌­رسد که می­‌شود چنین فجایعی هم به بار آورد. کی واقعا دلش را دارد که این طور با آبروی یک ملت بازی کند.

 • نشست خبری کیروش و مسعود شجاعی قبل از بازی با اسپانیا

  کی‌روش؛ ایران یا پرتغال؟

  «اگر ما نیز توانستیم به مرحله‌ای برسیم که یک ایرانی مربی تیم‌ ملی مقابل ما باشد، مثلا در کشتی، والیبال، تکواندو و... او با تمام وجود برای شکست‌ دادن تیم‌ ملی ایران فعالیت کند و حتی موفق هم شود و در این شرایط ما نه‌ تنها به او دشنام ندهیم، بلکه او را یک ایرانی موفق و حرفه‌ای و امین بدانیم. در چنین حالتی مفهوم و واقعیت ورزش و رقابت ورزشی را درک کرده‌ایم.»

 • ماجرای قتل ‌عام خانوادگی در خیابان دماوند

  «دو ماه قبل از حادثه برای یکی از دوستانم معامله شیره تریاک انجام داده بودم که دوستم به من یک کلت کمری هدیه داد. من هم اسلحه را به پدرم دادم و گفتم از آن نگهداری کند. تا این‌ که در زمان حادثه و درگیری با پدرم اسلحه را از لای پتو خارج کردم. نمی‌دانستم گلوله دارد، آن لحظه حالم اصلا خوب نبود و متوجه رفتارم نبودم. اگر پدرم آن‌قدر با من درگیر نمی‌شد دست به این جنایت نمی‌زدم.»

 • آخرین تمرین تیم‌ ‌ملی فوتبال در کمپ لوکوموتیو

  نگاهی به نگاه متفاوت کی‌روش

  پائولو کوئیلو می‌نویسد: روح جهان از خوش‌بینی انسان‌ها تغذیه می‌شود یا از بدبختی، ناکامی و حسادت آنها. تحقق بخشیدن به افسانه شخصی یگانه وظیفه آدمیان است.

 • کارلس پویول

  چرا پویول باید به ایران بیاید؟

  شاید از یک منظر بشود حق را به مسئولان این تصمیم داد. وقتی قرار باشد از جیب مردم ۶۰۰ میلیون تومان هزینه کنند که کارلس پویول به ایران بیاید حتما این تصمیم اشتباه است. دقیقا مثل صدها میلیونی که از جیب مردم صرف تولید سریال‌های بی‌کیفیت می‌شود و بیننده آنچنانی هم ندارد. البته بماند که مسئولان به راحتی با هزینه برای سریال‌هایی که دیده نمی‌شود، تن می‌دهند اما برای حضور کارشناس خارجی که هم اعتبار رسانه را بالا می‌برد و هم بیننده را بالا می‌برد بهانه‌تراشی می‌کنند. اما به هر حال هزینه کردن از جیب بیت‌المال برای تولید محتوا وقتی توجیه اقتصادی ندارد اشتباه است.

 • سخنرانی حسن عباسی در دانشگاه صنعتی اصفهان

  حسن عباسی کیست؟ شومن یا کیسینجر؟

  هواداران عباسی به او لقب «استاد» داده‌اند؛ استادی که درباره تمامی موضوعات مانند برجام، سینما، گلشیفته فراهانی، نیروهای نظامی، پژوهش در درصد حرام‌زادگی غربی‌ها و حتی جام جهانی فوتبال صاحب‌نظر بوده و جلسه تشکیل می‌دهد.

 • تقدیم استوارنامه سفرای جدید برخی کشورها به رییس جمهور

  چرا روحانی در مقابل تغییر مقاومت می‌کند؟

  سیاست یک و بام دو هوای دولت در مورد عملکرد کابینه ادامه دارد و باید دید که ثمره مقاومت در برابر مطالبه ترمیم کابینه برای روحانی چیست؟ تفکیک وزارتخانه‌ها و فرستادن نیروهای جوان که خود موضوع قابل بحث دیگری است، به کجا می‌رسد و موجب بالا رفتن معدل عملکرد کابینه می‌شود؟ اطلاع از پاسخ این پرسش‌ها هم به صبر نیاز دارد و هم به قول آقای واعظی به اطلاعات پشت‌ پرده که عجالتا در دسترس کسی قرار ندارد.

 • حاشیه دیدار ایران و مراکش - جام جهانی روسیه ۲۰۱۸

  جام جهانی و رهایی از روزمرگی و روزمرّگی

  «اوقاتی که غرق تماشای فوتبال هستی، از فضای پیرامونی و روزمرگی و روزمرّگی و درد و رنجی که تو را در چنبره خود گرفتار کرده، برای دقایق وساعاتی غافل می‌شوی و طعم فراغت را زیر دندان‌هایت مزمزه می‌کنی و از خود به در می‌شوی و در فضایی نامتعارف قرار می‌گیری و مفتون و مسحور خلاقیت و هنرمندی بازیکنانی چون مسی و رونالدو می‌گردی.»

 • اسفنديار رحيم مشايي و حسين فريدون در مراسم ختم والده محمود احمدي‌نژاد

  مهدی طائب:

  رحیم‌مشایی هرگز با کتک اطلاعات نمی‌دهد

  فرمانده قرارگاه عمار گفت: آقای مشایی نه کتک می‌خورد و نه غذایش کم شده. او آزاد آزاد است. دلیل بازداشتش هم این است که کارهای توطئه‌آمیزی در بیرون انجام می‌داده. این را بدانید کسی که خودش حرفه‌ای اطلاعات است حتی اگر سیستم کتک هم مباح شود، هرگز با کتک اطلاعات نمی‌دهد. تنها راهی که مشایی حرف بزند این است که خودش دهن باز کند.

 • ایران اسپانیا "آزادی"

  عباس عبدی:

  حضور در ورزشگاه ربط چندانی به دیدن فوتبال نداشت

  «حضور در ورزشگاه ربط چندانی به دیدن فوتبال نداشت. اگر کسی می‌خواست فوتبال نگاه کند، حتی با یک موبایل در خانه‌اش هم امکان‌پذیر بود. فوتبال یک زمینه، یک بهانه و یک مستمسک برای نشان‌دادن تغییرات و تحولاتی است که از یک طرف در جامعه رخ داده و از طرف دیگر برای بروز و شکل‌دادن هویت جمعی لازم است. خیلی از ما دوست داریم در جمع حضور داشته باشیم. در جمع است که با دیگران ارتباط برقرار می‌کنیم و انسجام و هویت جمعی پیدا می‌کنیم.

 • کیفرخواست علیه نویسنده‌ اغفالگر دختران

  متهم ۵۷ ساله با طرح این ادعا که نویسنده است و برای کتاب جدیدش به کار تحقیقی، نظرسنجی و مصاحبه نیاز دارد، اقدام به اغفال دختران جوان می‌کرد.

 • بازار ارز بعد از تک نرخی شدن دلار

  انتقال دلار به ایران کسب و کار جدید افغان‌ها

  «مسافران غیر قانونی با سفر به مناطق نزدیک به مرز مشترک ایران و افغانستان بویژه شهرهای هرات و فراه و مبادله دلار با افغانی‌های خریده شده (واحد پول افغانستان) در ایران اقدام به قاچاق دلار به داخل کشور می‌کنند. سود این تجارت به حدی است که نه تنها بسیاری از افغانیان را طی روزهای اخیر به خود جذب کرده است که برخی از ایرانیان نیز این کار را پیشه خود ساخته‌اند.»

 • روزنامه

  صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه

  معاون سیاسی وزیر خارجه خبر داد: ارائه بسته پیشنهادی اروپا به ایران تا پایان هفته، ممنوعیت‌های جدید وارداتی، برخورد مالیاتی با سوداگران ارز، سکه، مسکن و خودرو و کی‌روش: بازی پرتغال جذاب‌ترین و مهمترین بازی من روی نیمکت ایران است از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.

 • اوپک

  دستاورد اجلاس ۱۷۴ وزیران اوپک

  عربستان سعودی از چند ماه پیش بحث لزوم افزایش تولید روزانه اوپک در بازار نفت خام را به راه انداخته بود و متحدین آن هم در بین اعضای اوپک با این کشور همنوا بودند.

 • آرم قضایی

  سرنوشت مصادره‌های پس از انقلاب

  با همان لباس نظامی آمد و بین غلامرضا مصباحی‌مقدم و سیدابراهیم رئیسی نشست. در جلسه دیروز مجمع تشخیص مصلحت نظام، سرلشکر فیروزآبادی سوژه قابل‌توجه عکاسان خبری حاضر در جلسه مجمع بود. دلیل آن‌هم خبری بود که در روزهای گذشته فضای مجازی و رسانه‌ها را درنوردیده بود با عنوان «ویلای لواسان» که جنبش عدالتخواه دانشجویی ابتدا منتشرکننده این خبر بود.

 • نماد لوگو پوستر جام جهانی

  تمام نمادهای جام جهانی‌ از ۱۹۳۰ تا ۲۰۱۸

  در این نوشته تصاویر توپ‌ها، پوسترها، عروسک‌ها و لوگوهای جام جهانی را می‌بینیم و از رازورمز نمادهای هر دوره سر در می‌آوریم.

 • طنز/ تو مو می‌بینی و من فرفرش را

  «تلویزیونی که توش امین تارخ می‌بینیم با اون موهای آب و جارو شده یا رامبد و منصور ضابطیان و... تعجب می‌کنم چرا همین رامین رضاییان رو نشون میدن؟ من اگه جای مسئول پخش تلویزیون بودم، هر وقت دوربین می‌رفت روی رضائیان یا دژآگه، صحنه آهسته مایلی کهن و استاد اسدی رو پخش می‌کردم.»

 • زایمان خانم نخست‌وزیر و نطق آیت‌الله صدوقی

  خبر زایمان نخست‌وزیر نیوزیلند در حین ریاست دولت، هم ما را به یاد بی‌نظیر بوتو می اندازد و هم نطق تاریخی آیت الله صدوقی در مجلس خبرگان قانون اساسی در ۱۹ آبان ۱۳۵۸...

 • کارمند باید خوش قد و بالا باشد؟

  «تا حالا شده همه شرایط داشتن یک شغل را داشته باشید؟ از مدرک گرفته تا تجربه و تبحر کافی اما به‌ دلایل واهی مثلاً به‌ خاطر یک نقص جسمانی از به‌ دست آوردن آن شغل محروم شوید؟ می‌دانید آن موقع چه احساسی به آدم دست می‌دهد؟ نمی‌دانم چند نفرتان این تبعیض را حس کرده‌اید؟ اما من آن را با پوست و گوشتم احساس کرده‌ام.»

 • اگر زندگی هم «کمک‌داور ویدیویی» داشت

  اگر در زندگی کمک‌داور ویدئویی بود، می‌شد خطاها را بررسی کرد، تصمیم‌های اشتباه را اصلاح کرد، حق را به حق‌دار رساند و «عدالت» بیشتری برقرار می‌شد شاید این همه از زمین و زمان شاکی نبودیم.

 • محمود صادقی

  محمود صادقی:

  مال خود سازی کردیم نه خصوصی‌سازی

  خصوصی‌سازی افسارگسیخته باید متوقف شود. ما بیشتر مال خودسازی کرده‌ایم. من مخالفتی با خصوصی‌سازی ندارم اما بخش خصوصی واقعی باید مورد توجه قرار بگیرد. ما اقتصاد خصوصی‌سازی شده نداریم، بلکه اقتصادمان رفاقتی شده است.

 • انتقاد «جمهوری اسلامی» از بازی دینی با فوتبال

  «مسابقه، برد و باخت دارد و این برد و باخت به عوامل مختلفی مربوط است که هیچ ربطی به اسلام ندارند. دین، چه اسلام و چه مسیحیت یا هر دین دیگری هیچ دخالتی در برد و باخت‌ها در فوتبال و کشتی و وزنه‌برداری و شنا و سایر ورزش‌ها ندارد و کسانی که دین را برای این امور هزینه می‌کنند به اعتقادات مردم لطمه می‌زنند.»

 • عادل فردوسی پور

  ارگان صداوسیما علیه عادل فردوسی‌پور و ۲۰۱۸

  «خروج ارز از کشور برای دعوت از چهره‌هایی که کمترین اطلاعاتی از فوتبال ایران دارند، آن هم از سوی برنامه‌سازان تلویزیونی و عنوان کردن این‌ که این هزینه‌ها از سوی اسپانسر تامین می‌شود چه توضیحی دارد؟ آن هم اسپانسری که از محل هزینه‌های عمومی ارتزاق می‌کند.»

 • مناظره زیباکلام، عباس سلیمی‌نمین و عبدالرضا داوری

  حمله شدید سلیمی‌نمین به کارگزاران

  «در این قضیه (کامران غضنفری) پیش از بازتاب این مسائل از سوی کارگزاران، در جامعه بازتابی دیده نشد. این کارگزاران است که این‌ها را بازتاب می‌دهد. زیرا وحدت در کشور باعث می‌شود جلوی آمریکا بایستیم، اما چون آنان به آمریکا گرایش دارند، نمی‌خواهند این وحدت ایجاد شود.»

 • مرغ سیاست یک پا ندارد

  «اسطوره سلطنت دیگر توان سیاسی‌اش را از دست داده و حامیانش ناگزیرند برای رسیدن به قدرت آن را نادیده بگیرند و به توازن قدرت روی آورند. اغلب تحلیل‌های طیف‌های اپوزیسیون خارج از ایران به دلیل درک و دریافت نادرست از شرایط کنونی توازن قوا در کشور اگر راه به بیراه نبرد، سطحی و کم‌رمق است. از این‌ رو است که آنان در پس همه تحلیل‌هایشان خواسته یا ناخواسته دل به کشورهای همسو با آنان و قدرتمند چون آمریکا بسته‌اند.»

 • روزنامه

  صفحه نخست روزنامه‌های شنبه

  حفظ سهم ایران در بازار نفت، عراقچی: برجام در «آی‌سی‌یو» است، بازگشت به ممنوعیت واردات و سقوط قیمت انواع خودروهای پرتیراژ از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.

 • مسعود پژمانفر

  «آزادی بیان» از نظر مخالفان دولت چیست؟

  «روز چهارشنبه گزارش‌هایی منتشر شد درباره انتشار کتابی با عنوان «حسن روحانی در یک نگاه» که در آن رئیس‌جمهوری قبل از انقلاب عامل موساد و اکنون عامل پیشبرد اهداف آمریکا در ایران توصیف شده است؛ بی‌آن‌که نویسنده کوچک‌ترین نگرانی از برخورد بابت این بیان خود داشته باشد. همین الان آیا این ادبیات را می‌شود درباره یک مسئول بسیار سطح پایین‌تر از رئیس جمهوری از وابستگان جریان مخالف دولت به کار برد و منتظر برخورد و واکنشی نبود؟»

 • ولادیمیر پوتین و جیانی اینفانتینو

  جام‌ جهانی برگ برنده پوتین

  در میان مدعیان قهرمانی جام جهانی، تیم ملی روسیه تقریبا هیچ شانسی برای قهرمانی ندارد. با این‌ حال برنده این جام حتی قبل از سوت آغاز بازی افتتاحیه مشخص شده است: ولادیمیر پوتین.

 • دیدار تیم‌های ایران و اسپانیا در دور دوم مرحله گروهی

  لطفا به ما، سردار و ایران رحم کنید‍!

  «پیراهن تیم ملی ایران همیشه سه رنگ بوده، سبز، سفید و قرمز. پیراهن تیم ملی برای ایران نماد پرچم است و بازیکنانی که آن را می‌پوشند، حکم سرباز را دارند. سربازان تیم ملی برابر اسپانیا جانانه و مردانه ۹۰ دقیقه دویدند و دفاع کردند. لطفا به سربازهای کشورتان تا وقتی پرچم را به تن می‌کنند، بیشتر رحم کنید. لطفا به خودتان، به ما، به ایران رحم کنید.»