• تیم ملی فوتبال ایران

  سوال بی جواب و مهم این روزهای فوتبال ایران

  با شروع لیگ قهرمانان آسیا و درگیر شدن چهار تیم استقلال، پرسپولیس، ذوب آهن و تراکتورسازی در این رقابت ها، بازیکنان ملی پوش این تیم ها در زمان آماده سازی تیم ملی حضور نخواهند داشت و بار دیگر مشکل غیبت بازیکنان در اردوی تیم ملی پیش می آید!

 • بازدید محمد علی نجفی از خانه هنرمندان

  پشت پرده شایعه استعفای شهردار تهران

  «دوباره عده ای بحث استعفای نجفی را مطرح می کنند. این بار از شهرداری. به عبارتی آرزوی استعفایش را دارند. از قرار معلوم فقط پای اصولگرایان هم در میان نیست. بلکه نشانه‌هایی از هم حزبی‌ها و یاران سابق او در حزب دیده می شود.»

 • هیچ، سهم یک شخصیت ملی است و بس!

  سنگ یادبود محمد مصدق همچنان بر خاک «ابن بابویه » افتاده است.

 • فواید دوش گرفتن در شب

  به گفته‌ برخی پژوهشگران، دوش گرم صبحگاهی می‌تواند به خوبی سر حال‌تان کند و حتی خلاقیت‌تان نیز را افزایش دهد ولی اگر می‌خواهید کیفیت خواب‌تان را نیز بهتر کنید، دوش گرفتن در شب هم راهی مناسب است. به گفته‌ متخصصان، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهند دوش گرفتن در شب – اگر در موقع مناسب انجام شود – می‌تواند به آرامی خواب را با چشمان‌تان آشنا کند.

 • انتصاب یک ووشوکار، شوخیِ خشنِ کی‌روش یا...؟

  «اضافه‌ شدن حسین اوجاقی، قهرمان اسبق ووشوی جهان به کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران با طعنۀ برخی کاربران شبکه‌های مجازی همراه شده اما آیا تمام ماجرا همین است؟»

 • محاکمه قاتل دو عتیقه‌فروش و فوتبالیست ملی‌پوش

  پنج مرد افغان که علاوه بر کشتن دو عتیقه‌فروش، در قتل یکی از اعضای تیم ملی فوتبال جوانان نیز دست داشتند، بزودی در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه می‌روند.

 • نارنجکی با سه شاخه رز

  «تلمبه‌خانه نفت دارخوین خوزستان، روزگار پر فراز و نشیبی به خود دیده؛ از حضور انگلیسی‌ها برای بنا کردن ساختمان‌هایی شبیه کلیسا که تنها ناقوسی کم داشت، تا حمل ژنراتورهایی که از منچستر و آجرهایی که با کشتی از بصره به این سو می‌آمد، از خروج انگلیسی‌ها پس از ملی شدن صنعت نفت و شادمانی کارمندان و کارگران ایرانی تا انقلاب و اعتصاب و تعطیلی چند روزه و جنگ ۸ ساله و بازنشستگی...»

 • استخر

  پر کردن استخرهای خانگی تهران با آب آشامیدنی!

  مشترکان تهرانی سالانه یک میلیارد و ١٠٠ میلیون متر مکعب آب آشامیدنی مصرف می‌کنند و از این میزان ١٠ درصد مصرف آب شرب مشترکان تهرانی معادل سالانه ١١٠‌ میلیون مترمکعب آب آشامیدنی را به استخرهایشان سرازیر می‌کنند.

 • به جای غذا، چمن می‌خوردم

  علیرضا نبی، کارخانه‌داری است که فقط افرادی را استخدام می‌کند که سوء سابقه داشته باشند. او می‌گوید: «به جای غذا چمن می‌خوردم و آجرهایی که مادرم به شکم‌های بچه‌هایش می‌بست، خوب به یاد دارم.»

 • دردسر بو

  ٣٠ سال است کارخانه روغن نباتی ورامین، زندگی مردم محله جوانمرد قصاب را تحت تأثیر قرار داده است.

 • احمدي‌نژاد

  جمهوری اسلامی:

  چرا کسی به احمدی‌نژاد کاری ندارد؟

  هنوز لذت حضور حماسی مردم سراسر ایران در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن مشغول نوازش جان‌هایمان بود که بار دیگر زبان‌ها و قلم‌ها به میدان آمدند و به جای درس گرفتن از مردمی که علیرغم مشکلات اقتصادی لحظه‌ای از حمایت انقلاب و نظام دریغ نمی‌ورزند به پراکندن بذر تفرقه مشغول شدند.

 • تجربه خشن راه‌اندازی تاکسی اینترنتی در کرمان

  اعتراض به فعالیت اپلیکیشن حمل‌ونقل داخل شهری از پایتخت تا مراکز استان‌ها کشیده شده است.

 • مصاحبه با صفایی فراهانی

  محسن صفایی فراهانی:

  باید جواب بدهیم، نه این که اپوزیسیون بشویم

  «مگر مجلس هفتم تثبیت قیمت‌ها را تصویب نکرد؟ مگر آقای توکلی بعدا اعتراف نکرد که ما اشتباه کردیم؟ بنده آن موقع در وزارت اقتصاد فعالیت داشتم. من با آقایان توکلی و باهنر و برخی دیگر از نمایندگان مجلس در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی جلسه‌ای گذاشتیم و من توضیح دادم این تصمیم اشتباه را نگیرید، دلایل اشتباه بودن آن تصمیم را هم مطرح کردم. با این حال چون می‌خواستند دولت بعدی را سر کار بیاورند و از آن حمایت کنند حاضر شدند چنین تصمیم غلطی را اتخاذ کنند. تصمیم غلطی که به خاطر مسائل سیاسی گرفته‌ شد! همه ما باید جواب بدهیم، نه این که همه اپوزیسیون بشویم.»

 • فاطمه طباطبايي

  نظر عروس امام درباره کشف حجاب‌های اخیر

  همسرمرحوم سیداحمد خمینی و عروس حضرت امام (ره) درباره کسانی که اخیرا در خیابان کشف حجاب کرده‌اند، می‌گوید که اگر کسی اعتراضی دارد باید از راه‌های قانونی صورت گیرد و البته این حق طبیعی هر کسی است.

 • محمود احمدی نژاد

  طنز/ آخرین مصاحبه با محمود احمدی‌نژاد

  «من قصدی ندارم. من فقط میگم اون صندلی‌ رو که از زیر پام کشیدند، بهم برگردونند و دوباره رئیس‌جمهور بشم یا این که اقلا الان که ترامپ اومده، تلویزیون هی من رو نشون بده که سخنرانی خفن ‌کنم بزنم ترامپ رو له کنم یا دیگه دست‌ کم جای روحانی، من رو بفرستند سازمان ملل سخنرانی کنم. الان هاله نورم خیلی ضعیف شده و در حد شب‌پره شده. ما چند تا پروژکتور خونه وصل کردیم که هاله نور رو تداعی کنه ولی واقعا هیچ‌ جا برای ورود به هاله نور سازمان ملل نمیشه. من وقتی حرف می‌زدم، همه مثل صندلی ماتشون برده بود و به من نگاه می‌کردند.»

 • سیاست، تنها امید مردم ناامید

  «مخالفان بر این باورند که این جناح سیاسی امید واهی به ناامیدان می‌دهد تا مردم را وارد کارزار انتخابات کند. موافقان، این توان اصلاح‌طلبان برای جلب مشارکت سیاسی مردم را ارزشمند ارزیابی و از آن دفاع می‌کنند. در این میان مخالفان رئیس دولت اصلاحات به‌ طور خاص و مخالفان اصلاح‌طلبان به ‌شکل عام درصددند توان آنان را در سیاست‌سازی خنثی کنند.»

 • ستایش

  حال و هوای خانواده ستایش پس از اعدام امیرحسین

  نیایش، امید جدید خانواده قریشی است. نوزادی که ۵،۶ ماه بعد از نبودن ستایش همدرد تلخی‌های مادرش شد و ۱۶‌ام بهمن به دنیا آمد. کودکی که ۹ ماه با استرس، ترس، ناامیدی و غم بزرگ شد و حالا شده امید. امیدی برای صفیه، نفیسه، منیر احمد، الیاس و پدرش. دختربچه‌ای که حال و هوای خانه را تغییر داده و خنده را مهمان دائمی لب‌های صفیه کرده است: «از وقتی نیایش به‌دنیا اومده، الیاس خیلی خوشحاله. دیگه غر نمی‌زنه و بداخلاقی نمی‌کنه. نفیسه هم که دائم مراقبشه و دلش نمیاد ازش جدا شه. حال هممون خوبه.»

 • دستمزد کی‌روش و دایی بابت تبلیغات بیلبوردی

  ستاره‌ها روی بیلبوردها؛ این حسرتی بود که در تمام دهه 80 و نیمی از دهه 90 حسرتش به دل خیلی از ستاره‌ها ماند. یک راه ساده برای پول در آوردن از شهرت، برایشان ممنوع شده بود اما از سال 1394 با مصوبه‌ای از وزارت ارشاد دولت روحانی، این اجازه به ستاره‌ها داده شد که روی بیلبوردها برگردند. اگرچه همچنان این محدودیت‌ها در رسانه ملی وجود داشت.

 • Bribe.jpg

  بزرگ‌ترین فسادهای مالی از ۷۱ تا ۹۶ + فیلم

  اعداد ارزش خود را از دست داده‌اند. ۱۲۳ میلیارد تومان، ۱۰۰۰ میلیارد تومان، ۳ هزار میلیارد تومان و حتی ۱۸ هزار میلیارد تومان. این اعداد می‌توانند بودجه ده‌ها و شاید صدها دستگاه و ارگان باشند، می‌توانند یارانه نقدی چند میلیون نفر را برای یک یا چند ماه تأمین کنند؛ حتی می‌توانند شرایط اقتصادی یک کشور ۸۰ میلیون نفری را تحت تأثیر قرار دهند. در عین حال، این اعداد و ارقام، تصویری کلی از «فساد» را پیش چشم ما قرار می‌دهد.

 • نماینده ولی فقیه در هند:

  شرکت رئیس جمهور در بزرگترین نماز جمعه اهل سنت در حیدرآباد درس آموز بود

  حضور رییس جمهور کشورمان در مسجد بزرگ اهل سنت در حیدرآباد هندوستان و شرکت در نماز جمعه این مسجد پیام مهمی در دل خود داشت و آن اینکه سیاست ایران سیاست وحدت کامل میان شیعه و سنی در جهان اسلام است.

 • طنز/ اشتباه هم جزئی از زندگی است

  «کلا همیشه اشتباه‌ها بد نیست، گاهی دست بر قضا نتیجه خوبی هم می‌دهند مثلا اشتباه یک مدیر که راحت روی زمین راه می‌رود و پول جمع می‌کند و می‌رود آنجایی که دست آفتاب و مهتاب بهش نرسد!»

 • آیا در کشورهای دیگر هم طرح ترافیک اجرا می‌شود؟

  «تجربه کشورهای توسعه یافته در زمینه قیمت‌گذاری نشان می‌دهد که با تغییر سیاست و قیمت ورود به محدوده، استفاده از ماشین شخصی در سفرهای مختلف کاهش یافته‌ است. همچنین سیاست قیمت‌گذاری موجب کاهش تمایل به استفاده از سواری شخصی در ورود به محدوده مرکزی شهر شده است.»

 • همه کارشکنی‌های عمان در قبال تراکتورسازی

  حبس همراهان تراکتور در فرودگاه، دردسرسازی برای خبرنگار، امکانات ضعیف ورزشگاه آوازخوانی با دستگاه‌های صوتی، برخوردهای نامناسب مقامات عمانی در قبال ایرانی‌ها بود.

 • صندلی لهستانی چگونه به ایران رسید؟

  «نخستین بار همین لهستانی‌ها در ایران ساختند و از آن وقت بهش گفتند صندلی لهستانی.»

 • علی کریمی

  شورش بی‌دلیل

  «در زمانه‌ای که همه می‌خواهند کلاه‌شان را سفت بچسبند تا باد نبردش و حتی غیرت و عدالت هم رانتی و باسمه‌ای و فیک شده، سر و کله علی کریمی، یک شورشی بی‌کله پیدا می‌شود تا به ما یادآور شود هنوز هم می‌توان بدون انگیزه‌های پلشت سیاسی و منفعت فردی، کافه را به هم ریخت.»

 • «باباشمل» که بود؟

  جلال آل‌احمد می‌گفت: «زبان باباشمل نجیب و شوخی‌های آن با نزاکت‌تر و روحانی‌تر از دیگر نشریات فکاهی بود و از رکاکت و ابتذال هم، چیزی در آن به چشم نمی‌خورد.»

 • کودکان کار، قربانیان آزار

  «این بچه‌ها بچگی نمی‌کنند، از لحظه تولد بزرگ می‌شوند، آنها آن‌ قدر بزرگ می‌شوند که توی هفت، هشت‌ سالگی حساب‌ و کتاب کنند و بدانند درآوردن روزی ٤٠‌ هزار تومان یعنی کمتر کتک‌ خوردن و کمتر گرسنگی‌ کشیدن اما هنوز آن‌ قدر بزرگ نشده‌اند که بدانند این بی‌وطن‌بودن‌شان منشأ تمام دردسرهایشان است.»

 • ربات

  آینده از آنِ کیست؛ ربات یا انسان؟

  «آیا ربات در آینده جای انسان را خواهد گرفت؟ آیا بسیاری از شغل‌ها در آینده به علت حضور ربات‌ها از بین خواهند رفت؟ اگر این‌ طور باشد، آینده تحصیلات عالیه به کدام سمت خواهد رفت؟ چگونه می‌توان بشر را برای شغل‌های آینده تربیت کرد؛ شغل‌هایی که با حضور ربات‌ها از بین نروند؟»

 • جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

  حاشیه‌ای بر تشبیه مجمع تشخیص مصلحت به سنا

  «مصلحت، یکی از دو تئوری رهبر فقید انقلاب برای امکان حکومت دینی در دنیای مدرن است و نمی توان مجمعی که با این هدف تشکیل شده را به مجلس سنای انتصابی تقلیل داد و موضع امام خمینی درباره مجلس سنا خاصه از نوع انتصابی کاملا روشن و صریح است...»

 • image.png

  دست‌های پشت پرده علی کریمی چه کسانی هستند؟

  کارلوس کی روش اعتقاد دارد در برنامه ۹۰ به او اتهامات ناروای بسیاری زده شده است. حرفهایی که به شدت باعث کاهش محبوبیت سرمربی موفق تیم ملی شده است. این بار اما کی روش برای اولین بار در ۶ سال گذشته در متنی که نوشته، پذیرفته است کارش خالی از اشکال هم نبوده و قابل نقد است اما او اعتقاد دارد بخش عمده ای از این تهمتهایی دروغ که به او زده شدند به دلیل اطلاعاتی است که افرادی کینه جو آنها را درگوشی به علی کریمی رسانده اند و خود را پشت نام علی کریمی پنهان کرده اند!